O nas
    
Oferta
    
Zamówienia
    
Kontakt
O firmie

HISTORIA

Firma SAGITTARIUS powstała w 1993 roku jako pierwsza polska firma oferująca klientom numerowane plomby plastikowe, plomby metalowe, koperty bezpieczne, plomby naklejkowe oraz plombowane torby. W ciągu kolejnych lat działalności systematycznie tworzyliśmy i budowaliśmy ten rynek do dziś pozostając jego liderem. Równolegle rozwijaliśmy kolejne spółki SAGITTARIUS BIS oraz SAGITTARIUS DBOOM, świadczące, pionierskie w tym okresie, usługi ochrony osób, mienia oraz konwojowania wartości pieniężnych.

Spółki te zostały po kilku latach przejęte w procesie konsolidacji rynku przez inne podmioty, niemniej doświadczenie zdobyte przy zarządzaniu nimi wykorzystane zostało przy tworzeniu standardów oraz procedur bezpieczeństwa stosowanych odnośnie procesów zakupu, magazynowania oraz dystrybucji sprzedawanych przez nas zabezpieczeń. Rozwój SAGITTARIUSA związany jest także z konsekwentnym rozszerzaniem oferty produktów i usług zmierzającym w kierunku tworzenia nowoczesnych i kompleksowych rozwiązań zabezpieczających. Naszą pracę doceniają inni. W 2002 roku Sagittarius został laureatem konkursu DOBRE BO POLSKIE za świadczenie usług w zakresie zabezpieczeń na poziomie europejskim.


MISJA I CELE


Deklaracja ZAPLOMBUJEMY WSZYSTKO nie jest bezpodstawna. Kilkanaście lat praktyki, kompetentni ludzie i kompleksowa oferta dają Państwu gwarancję, że zawsze dobierzemy istniejący lub stworzymy nowy produkt, który najpełniej rozwiąże Wasze problemy związane z zabezpieczaniem pieniędzy, korespondencji, produkcji, magazynów czy transportu. Każda plomba jest jednak jedynie tak skuteczna, jak system kontroli, w którym jest stosowana. Współpracując z Państwem nad nowymi projektami każdorazowo opracujemy procedurę bezpieczeństwa obejmującą elementy od szczegółowej specyfikacji technicznej produktu, analizy SWOT wybranego rozwiązania, poprzez instrukcje plombowania i rozplombowywania uwzględniające filmy i zdjęcia instruktażowe, aż po zinformatyzowane systemy archiwizowania i kontroli numeracji seryjnej, wykorzystujące nowe technologie takie jak kody kreskowe, kody PDF, RFID, GPS, GPRS.

KOOPERANCI i DOSTAWCY

Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi. W 1993 roku zostaliśmy autoryzowanym dystrybutorem brytyjskiej firmy Envopak, działającej na światowym rynku od ponad pięćdziesięciu lat. Firma ta, obecnie jako ITW-Envopak, sprzedaje produkty takie jak plombowane torby Envopak oraz numerowane plomby Envopolyseal w 60 krajach świata. W 1998 roku zarząd firmy Envopak wyróżnił nas tytułem BEST PERFORMING DISTRIBUTOR. Kluczowy dla naszego rozwoju był rok 2002, w którym Sagittarius podpisał kontrakt o współpracy ze spółką akcyjną Semiplas A.S. z siedzibą w Istambule. Firma ta od 1996 roku produkuje plomby zgodnie ze standardami ISO, ISO PAS współpracując z wieloma służbami celnymi na świecie. Obecnie, jako wiodąca siła grupy SEMIPLAS INTERNATIONAL, współpracującej ze sobą w kilkudziesięciu krajach świata, możemy oferować naszym klientom szeroką gamę produktów najwyższej jakości, w cenach, które są nieosiągalne dla naszych konkurentów. Podstawową przewagą konkurencyjną uczyniliśmy elastyczność w reagowaniu na potrzeby klientów. Wiele produktów z naszej oferty, w tym certyfikowane plomby licznikowe TWISTSEAL oraz linia plomb z metalową wkładką w komorze plombującej, obejmująca plomby MULTISEAL, UNISEAL, STRAPSEAL, zostało zaprojektowanych przez naszą firmę, pod kątem specyficznych wymagań polskiego rynku lub indywidualnych potrzeb naszych kluczowych kooperantów.

NASZE ATUTY

  • ELASTYCZNOŚĆ: Nie musisz godzić się na kompromisy.
    Plomba, którą u nas kupisz będzie spełniać wszystkie Twoje wymagania.
  • INNOWACYJNOŚĆ: Każdego roku tworzymy kilka nowych produktów. Nieustannie udoskonalamy też te istniejące.
  • BEZPIECZEŃSTWO: Współpracując z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym oraz biegłymi sądowymi bezkompromisowo eliminujemy z rynku wszystkie plomby, które można poddać manipulacji.
  • SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA: Prowadzimy magazyn utrzymując na stanie kilkaset tysięcy plomb. Posiadamy też park maszynowy niezbędny
    do szybkiego znakowania plomb logo naszych klientów.

Zapoznaj się z naszą ofertą i sprawdź nas! Lubimy wyzwania.